vintage image

Чим гарна клінкерна цегла

Печать
PDF

Цей унікальний оздоблювальні матеріали широко використовувався лише кілька років тому. Однак, на думку експертів, у нього буде велике майбутнє в Україні. Голландці вперше почали виробляти клінкер в 19 столітті. З тих пір вона залишається однією з найбільш передових фінішних Матеріалів.


node-1336-klinker

Клінкер виготовляється аналогічно звичайній керамічній цеглі, але при більш високих температурах. При 1200-13000С існує такий «качок», в якому маса глини не може залишатися ніякими вкрапленнями і пустотами. Це гарантує неймовірну довговічність і довговічність цього матеріалу. Клінкерна цегла в основному використовується, як і облицювання, для обробки і зміцнення зовнішніх стін будівель. Візуально клінкерні і лицьові цеглини досить схожі, а відрізнити їх за зовнішнім виглядом часто може тільки фахівець. Однак, якщо облицювальна цегла зазвичай відповідає стандарту М-150 (це дозволяє використовувати його при будівництві 12-16 поверхових будинків), клінкер відповідає стандарту М-300. Тобто витримує вдвічі більше навантаження. Крім того, його плюсом є низьке водопоглинення. Це забезпечує довговічність і, що важливо для оздоблювального матеріалу, привабливий вид клінкерного цегли. Адже йому не загрожують так звані солі (поклади солі), які можуть з'явитися на звичайній цеглі.

На відміну від багатьох інших будівельних матеріалів, клінкер абсолютно екологічно чистий. Його виготовляють, по суті, тільки з глини і води, без хімічних добавок.

Мабуть, єдиним недоліком клінкеру є його відносно висока теплопровідність, обумовлена високою щільністю цього матеріалу.

Так як сировина для виробництва клінкерної цегли особлива, шиферні глини, то цегла однієї партії може відрізнятися один від одного колірними відтінками. «Гра кольору», отримана в процесі обсмажування, є однією з цікавих особливостей матеріалу, що надає своєрідний аромат побудованим з нього будинкам.

Так як клінкер є природним матеріалом, він гармонійно вписується в будь-який ландшафт. Його природні кольори - червоні, жовті або коричневі тони.

Можливості клінкерного цегли в приватному будівництві дуже широкі і різноманітні. Вони облицьовані кам'яною і цегляною кладкою, плінтусами будівель, використовуються для обробки підлог, сходів. Цей матеріал широко використовується для тротуарної плитки, для облаштування доріжок.

В інтер'єрах будинків цей вид кераміки також знайшов своє застосування: Зокрема, він використовується для оздоблення камінних порталів, декоративних колон, терас і балконів...

Клінкер також популярний серед ландшафтних дизайнерів. Завдяки широкому спектру форм (квадратні, клиноподібні, різні дренажні і газонні решітки і т.д.) клінкер дозволяє нескінченно фантазувати. Однак він незамінний в більш прозаїчних речах, таких як облаштування стоків, під'їздів для гаражів і т.д.

Слід згадати і кольорову клінкерна цегла (її ще називають глазурованою), яка може мати десятки відтінків - від майже білого до яскраво-синього і зеленого. Така широка різноманітність кольорів досягається за рахунок спеціальної цегляної обробки. Крім того, деякі його сорти мають глянцеву поверхню.

Можливо, попит на цей матеріал був би ще вище, якби не його досить висока вартість. За цим показником клінкер віддається тільки керамічній плитці і керамограніту.

На закінчення клінкер майже вічний матеріал, його міцність настільки висока, що дозволяє повторно використовувати його при необхідності.

Купуйте українську!

Клінкер вперше з'явився на українському ринку кілька років тому. Його привезли до нас із Західної Європи, переважно з Німеччини та Бельгії. З тих пір, кажуть фахівці, попит на нього постійно зростає. У 2004 році в Україну було імпортовано 700 000 штук імпортної цегли, а в 2005 році обсяг продажів склав 1 млн штук, з яких 200 000 штук - цегла нашого виробництва.

В цілому попит на клінкер зріс більш ніж у 10 разів за останні три роки, і попит, швидше за все, продовжить стрімко зростати. Причому ціна на «просту» облицювальна цегла за останні два роки зросла більш ніж на 50%, тому різниця в вартості між клінкерної цеглою і лицьовою постійно знижується...

Сьогодні на українському ринку є клінкер з Німеччини, Бельгії. Перш за все, мова йде про такі компанії, як Bockhorner-Klinker, AKA-ziegelgruppe, Roben Tonbaustoffe, Klinkerwerke Muhr GmbH, ABC-KLINKERGRUPPE, Vandersanden, Vande Moortel.

З польських виробників в першу чергу його слід назвати "CRH Klinkier", а від турецького - "ISIKLAR Klinker Bricks".

Що стосується вартості, то треба сказати, що якісний клінкер - це не дешевий товар. Вартість цегляної одиниці, сьогодні коливається від 70 євроцентів, до 1,5-2 євро. Особливо дорога цегла ручної форми з Німеччини.

Як відзначають експерти, сьогодні внутрішній ринок відчуває дефіцит української цегли, що значно дешевше імпортних аналогів. При цьому єдиним виробником клінкерів в Україні є Euroton.

Клінкерна цегла вітчизняного виробництва коштує 4,95 грн. в будь-якому місті України проти 7-9 грн за польську цеглу. Якщо проаналізувати структуру українського ринку, то 55-60% все ще є вітчизняною цеглою, ще 10-12% припадає на виробників з Німеччини та Бельгії, решта – на польські фірми. Зрозуміло, що клінкер, який виробляється в Україні, може бути конкурентоспроможним із Заходом в першу чергу через дешевизну місцевої сировини, що, безумовно, впливає на кінцеву вартість готового продукту. До речі, якість вітчизняної цегли хвилюватися не до вдається, адже і німецькі, і італійські заводи використовують глину з України у виробництві клінкеру.

На думку експертів, задовольнити зростаючий попит на клінкерну цеглу можна в першу чергу за рахунок збільшення її виробництва в Україні. І є всі підстави вважати, що в 2009-2010 роках ми відкриємо ще 3-4 заводи. Це дозволить випускати клінкер навіть на експорт, хоча це підвищить конкуренцію на внутрішньому ринку. Характерно, що Росії на цьому ринку майже немає. Якість глини там не дозволяє російським компаніям виробляти високоякісну клінкерна цегла...

На думку експертів, попит на клінкерну цеглу в Україні міг би бути вищим, але великі забудовники не використовують цей матеріал при будівництві багатоповерхівок, так як це серйозно позначиться на вартості будівництва. Klinker сьогодні в Україні цікавляться тільки приватні забудовники. Поки що основною сферою використання клінкеру є котеджне будівництво. Відмінною рисою клінкеру є те, що він зазвичай має шорстку поверхню. Але ви все одно можете помилитися. Тому при покупці потрібно вимагати якісний паспорт, в якому вказані всі характеристики даного виду цегли. У тому числі гідроізоляція і морозостійкість.

jkmuj

JoomGaller не установлен

Разработчик сайта студия Сова

ibud.ua - платформа для выбора и покупки строительных материалов