vintage image

Мансардні вікна

Печать
PDF

node-334-mansardnyje-okna1

 

 

 

 

В якості джерел освітлення горище можуть використовуватися традиційні вікна, розташовані вертикально і спеціально розроблені для цієї мети, так звані горище, які встановлюються в площині даху (з нахилом 15-90 градусів). В одному горищі підлогу можна наносити одночасно і горище, і звичайні вертикальні вікна, якщо це сприяє зміцненню пластикового фасаду будівлі і завершенню його архітектурного рішення.

При виборі вікон для горищних поверхів рекомендується дотримуватися наступних основних підходів: вертикальні вікна використовуються для підтримки і збереження стилю і пластичності фасаду будівлі-основи, при цьому загальна довжина вертикальних вікон, розрахованих для кожної окремої поверхні даху, не повинна перевищувати половини довжини його поверхні;

Горинні вікна можна розглядати як невід'ємну частину поверхні даху, отже, кількість горище, їх загальна ширина і розміщення на даху не обмежені;

Горище рекомендується для монтажу горищевих поверхів на будівлях історичної будівлі, при цьому зберігаючи силует, відповідні зазори між будівлями і невідповідність даху горище з таблички вулиці.

Розрахунок розмірів і розміщення вікна повинен відповідати візуальним і антропометричним характеристикам, згідно з якими верхня частина віконного отвору повинна бути не нижче позначки в 1,9-2,0 метра від підлоги, а візуальний промінь сидячої людини повинен мати сектор огляду не менше 15 градусів при відкритому вікні.

Особливості горище вікон

Світло з горище рівномірно поширюється по всій кімнаті, без глухих бічних відсіків, які затуляє світло. Горище вікна дозволяють потрібну кількість світла на меншій площі відкриття, ніж традиційні вікна. Мінімальне співвідношення площі освітлення горище до площі підлоги всіх житлових приміщень і кухонь в квартирах і спальних кімнатах поверхів, рівних 1: 10, встановлюється нормативами.

Горище забезпечують повний захист від зовнішніх впливів. Вони пристосовані до найекстремальніших погодних умов, успішно використовуються у всіх кліматичних зонах. Для захисту від холоду використовуються енергозберігаючі склопакети. Використання скла з низьким K-співвідношенням покращує теплоізоляційні властивості вікна і сильно перешкоджає конденсації водяної пари з внутрішньої сторони приміщення з підвищеною вологістю. Сонцезахисні засоби допомагають створювати комфортні умови в жарку погоду.

Система відкриття горище вікон залежить від підвісу саше до коробки. Найбільш поширеною є суспензія на середній осі, навколо якої при відкритті обертається вікно. Ручка може розташовуватися знизу або зверху. Розроблено комбіноване вікно, в цьому випадку воно може відкриватися назовні вгору за допомогою ручки в нижній частині вікна.

Провітрювати приміщення, система відкриваю дозволяє зафіксувати вікно в декількох положеннях. У віконний ящик вбудований спеціальний вентиляційний пристрій для забезпечення природної вентиляції при повністю закритому віконних вікнах.

Мансардні вікна безпечні в експлуатації, так як в склопакетах встановлюють загартоване скло з підвищеною міцністю до механічних навантажень. При виготовленні склопакетів можлива установка скла: проти удару, абсорбуючого або рефлексу.

Дерев'яні елементи вікна (клеєна сосна, оброблена особливим чином) захищені зовні від зовнішніх впливів алюмінієвими профілями (зарплатою) з поліестером екологічно стійкі до навколишнього середовища. Для мідних дахів розроблені спеціальні зарплати міді. Зарплата практично непомітна на даху, так як її верх і боки покриті покрівельним матеріалом. Майже всі виробники горище розробили кілька варіантів зарплати для різних Види покрівельних матеріалів - плоскі, профнастилу і т.д. Зарплати виконують не тільки захисну функцію для дерев'яних елементів, але і видаляють дощову воду з поверхні вікна.

Спеціальні зарплати дозволяють об'єднувати горищі вікна в групи: горизонтальні, вертикальні, комбіновані.

Розроблено великий асортимент аксесуарів для горищевих вікон:

Жалюзі дозволяють повністю контролювати кількість і напрямок сонячного світла, що надходить в приміщення. Зовні жалюзі мають термічне світловідбиваююе покриття, з його допомогою можна зберігати тепло взимку і зменшувати його споживання влітку. Щоб сонце не було поза приміщенням, жалюзі вивертали тепловідбиваю покриття назовні, а щоб зберегти тепло - всередині приміщення.

Штори створюють атмосферу затишку і регулюють доступ світла в приміщення.

Маркіза - найефективніший засіб захисту від жаркого сонця. Це зменшує кількість тепла на 65%, розсіюючи сонячні промені, перш ніж вони потрамують у вікно. При цьому матеріал з тонкої сітки залишається прозорим для перегляду і не погіршує вигляд з вікна. Маркіз кріпиться до вікна зовні. Але це легко контролювати зсередини. У неробочому стані маркіз згортається і заправляється під верхню підкладку вікна. На одному вікні можна одночасно зміцнити маркізет, а внутрішній блайнд або жалюзі.

Шнур, стрижень і система дистанційного відкриття використовуються для управління висотних вікон.

В кінці короткого опису особливостей горище вікон необхідно зупинитися в ще один важливий момент - правильні внутрішні осколки вікна. Нахил над вікном необхідно робити горизонтально, а під вікном - вертикально. Це забезпечить необхідну циркуляцію теплого повітря (опалювальні прилади завжди повинні розташовуватися під вікном), що дозволить уникнути конденсації водяної пари на віконній панелі. При необхідності установки підвіконня бажано встановити з деяким відступом від стін, залишивши повітряний зазор, а також забезпечивши можливість повного осіального обертання віконної рами.

На російському ринку горичні вікна представлені наступними торговими марками (в алфавітному порядку): VELUX (Данія), FAKRO (Польща), ROTO (Німеччина).

jkmuj

JoomGaller не установлен

Разработчик сайта студия Сова

ibud.ua - платформа для выбора и покупки строительных материалов