Облицювання будинку цеглою

kladka

Один з поширених варіантів обробки всіх видів заміських будинків - цегляна облицювання. Такий вид обробки привабливий тим, що виглядає красиво і стильно; зовні цегляні будинки виглядають грунтовно і солідно, навіть якщо всередині, під цегляною кладкою, ховається дерев'яна колода або піноблоки; і він також дуже міцний: побудований і забутий.

Однак необхідно мати на увазі, що цегла може бути різною. Хороша, якісна цегла, дійсно, служить дуже довго. Якість цегли в основному визначається її морозостійкістю, яка вимірюється в кількості циклів замерзання/розморожування. Хороша облицювальна цегла має 50 циклів заморожування / розморожування та багато іншого.

Варіанти облицювання цегли

Існує безліч різновидів облицювальна цегла, що відрізняються кольором, фактурою, формою поверхні і технологією виробництва. Відповідно, можна підібрати варіанти облицювання в різних архітектурних стилях.

Зокрема, облицювання фасаду будинку темною цеглою з яскраво вираженою рельєфною текстурою надає будівлі вигляд старого замку. Декоративні елементи складних фасадів можна покрити кучерявою (фасонної) цеглою. Клінкерна цегла, яка виглядає надзвичайно декоративно, також має найменше водопоглинання і підвищену морозостійкість. Глазурована цегла різних відтінків часто використовується для дизайнерського оздоблення фасадів, скажімо, в стилі модерн.

terco

Наприклад, Терка, що входить до складу Вінербергера, пропонує чотири основних кольори: традиційний теракотовий, чорний, кавовий і жовтий (рухливий колір виходить за допомогою спеціальної технології обсмажування), плюс сім варіантів текстури лицьових поверхонь: гладкий, шорсткий, флюований, античний, античний, стукач і «Святий Іоанн» з серії «Свята сім'я», яка виготовляється ручним формуванням. (До речі, лиття рук не тільки підвищує ціну і надає незвичайний зовнішній вигляд, але і подвоює довговічність.) Такий сорт дозволяє підібрати адекватне рішення практично для будь-якого архітектурного стилю.

Декоративна кладка облицювальна цегла може проводитися не на звичайному розчині, а на готових кладкових сумішах різних кольорів - виходить дуже красиво. Прикладом таких сумішей є «Ветоніт». Краса облицювних швів підкреслює грань, виконана по краях цегли - стиль, також характерний для Терки.

Особливості технології

Незалежно від того, з чого побудований ящик будинку, між облицювальна цегла і основною стіною залишають вентиляційний зазор.

Якщо виконується облицювання дерев'яного будинку, вентиляційний зазор захищає дерев'яний, складений брус, стіни від цвілі і гнилі, а утеплювач, якщо будинок утеплений , від гідратації.

Те ж саме можна сказати і про будівництво будинків з цегли:за нинішніми тепловими нормами їх потрібноутеплити, а значить, вентиляційний зазор необхідний.

Будівництво будинків з піноблоків з подальшою цегляною облицюванням також здійснюється з відмовою від вентиляційного зазору: хоча такі будинки не потребують додаткового утеплення, але через високу паростійкість пінобетону і газоутворення на кордоні з цегляною кладкою при відсутності вентиляційного зазору конденсують вологу, зволожуючи стіни і викликаючи вогкість в будинку.

Запахи на дні цегляної облицювання, необхідні для того, щоб вентиляційний зазор вільно циркулював вуличним повітрям, залишають не в першому, а в другому ряду цегли, щоб вони в процесі будівництва не заповнювали розчином. Ці груші виглядають або як вікна, покриті решіткою радіатора або сіткою, або як незаповілі вертикальні шви, в які вставляються пластикові сегментовані вкладиші.

Облицюваю кладка повинна бути з'єднана з основними стінами будинку. Класичний спосіб - використовувати сталеву оцинковану сітку. Недоліком цього методу є те, що, незважаючи на оцинкування, сітка все одно іржавіє і з часом руйнується.

З'єднання з композитних матеріалів - вуглецевого волокна або базальту - не ламаються, але в цьому випадку облицювання швів в основній стіні і облицювання повинні бути однакової висоти.

Використовуються гнучкі зв'язки з нержавіючої сталі, схожі на смужки - такі з'єднання можна використовувати, якщо шви облицювання не збігаються.

Також використовуються стяжки з нержавіючої сталі, які кріпляться движем, якщо основна стіна складена з піноблоків, або скручена в дерев'яну стіну, як саморізи. У разі облицювання утеплених дерев'яних будинків такі з'єднання, оснащені спеціальними «парасольками», притисають утеплювач до стіни. При облицювці будинку з піноблоків цеглою ці з'єднання можуть встановлюватися в будь-якому місці і не залежати від розташування облицюваючих швів. Тому їх можна використовувати в тому випадку, якщо на етапі кладки стін з піноблоків не було прокладено ніяких з'єднань.

Під час етапу проектування важливо не забувати враховувати товщину цегляної облицювання вентиляційним зазором, який буде додаватися в товщину основних стін, щоб стрічка ковпачка була забезпечена платформою відповідної ширини.

Проблеми з витратами

установка связей между несущей стеной и облицовкой

Цегляна обробка будинку є відносно дорогим видом зовнішньої обробки. Облицювання цегляної дерев'яної конструкції обійдеться, по суті, дорожче, ніж обробка декоративною дошкою або, особливо, вініловим сайдингом.

Однак в порівнянні з штукатуркою цегляна облицювання кам'яного будинку не завжди коштує набагато дорожче. Звичайно, якщо порівнювати зі звичайною штукатуркою, то різниця буде досить значною. Однак звичайну штукатурку, в принципі, можна використовувати тільки на нерозв'лених цегляних стінах, які не відповідають сучасним вимогам до теплозбереження.

На стінах з газо-силоїкату або пінобетону, а також на утеплених цегляних стінах («мокрому фасаді») додається використовувати відносно дорогі сполуки, які мають високу стійкість до пари, а цифри досить співмірні. При цьому облицювання цеглою не буде набагато дорожче інших способів зовнішньої обробки.

jkmuj

JoomGaller не установлен

Разработчик сайта студия Сова

ibud.ua - платформа для выбора и покупки строительных материалов