Помилки при будівництві будинку - до чого призводить економія?

Перш ніж перейти до опису помилок, які допущені не надто далекоглядними замовниками будівництва, визначимо: Ви прочитали цю статтю з конкретною метою - отримати володіння хорошим респектабельним будинком за досить короткий час, що забезпечить вам комфортне життя і порадує на роки вперед.

Перевернутый дом

Кожен, хто вирішить побудувати приватний будинок, мріє про те, щоб в результаті з'з'яви з'явився справжнє «родиме гніздо», яке буде стояти на землі кілька десятиліть, а радість і комфорт життя в ньому легко компенсувати всі витрати нервів, часу і грошей.

На жаль, не всі влучаються в цей довгий і складний процес, отримують в підсумку результат, якого очікували. Спробуємо розібратися, з чим це може бути пов'язано.

Якщо ви не володієте власною будівельною компанією і не маєте безмежного бюджету на будівництво будинку, швидше за все, ви знайдете масу не надто приємних відкриттів. Те, як ви реагуєте на деякі моменти, часто залежить не тільки від тривалості будівництва, але і від рівня життя в цьому будинку.

Досвідчені і чесні будівельники впевнені: почати будувати власний будинок з обмеженим бюджетом можна тільки в одному випадку. А саме: У вас є ряд практичних навичок і визнати, що процес триватиме кілька довгих років. У всіх інших випадках будьте готові до того, що доведеться витратити багато грошей. Або, як варіант, нерви.

Головна помилка в будь-якій конструкції

Однією з найпоширеніших проблем при будівництві приватного будинку є спроба заощадити. Ця спокуса може переслідувати вас як від початку, так і ближче до кінця. А результатом, на жаль, може стати хоча б розчарування після входу в будинок, як максимум - поява в світі чергового «довгое будівництво», яке його власники не мають бажання завершувати.

Досвід професіоналів говорить про те, що зазвичай при будівництві будинку клієнти стикаються з 7 найпоширенішими випадками, коли хочеться заощадити. Результат схожий на гру «російської рулетки»: десь обов'язково ховається неприємність, яка може серйозно отруїти життя.

Отже, зустрічайтеся - "лідерами народної економіки" за кількістю проблем різного масштабу. Ми опишемо ситуацію-помилки в будівництві і наслідки, які можуть вас чекати.

1. Економія при купівлі ділянки

1

Почнемо з помилки, яку ніколи не зроблять ріелтори і які так часто роблять їх клієнти. Вважається, що при покупці ділянки під будівництво можна заощадити багато грошей.

Давайте подивимося, наскільки це реально і небезпечно.

Як відомо, хорошого дешевого не буває. Ця столична правда знайома всім, але деякі недбало вважають, що це щасливий виняток з правила. А ріелтори мають абсолютно точну статистику: набагато нижче ринкової ціни в 95% випадків продавали ділянки, які за рядом характеристик програють іншим. І лише 5% - тому що актуальність угоди важлива.

Залишимо за лаштунками законну незаконність продажу, поговоримо про параметри, які мають відношення до будівництва.

Розташування

Серйозними недоліками є:

  1. 1.Відстань
  2. 2.кутова орієнтація,
  3. 3.«червона лінія» на сусідній лінії розмежування.

Всі визнають, що ніхто з них не додає комфорту. Щось вирішується додатковою відплатою сусідам. А деяким власникам будинків навіть до вдається завершити посилену систему безпеки.

Якщо ви не прагнете володіти величезним маєтком з великими володіннями, то найлогичнііше купити ділянку в котеджному містечку.

Причому перспективи будівництва повинні бути чітко прописані: одні сусіди вже завершили будівництво, а інші знаходяться на різних етапах.

Форма і розмір сайту

Краще квадратна секція, на якій можна побудувати будинок в центрі ділянки.

Найбільш непривабливими є кутові і вузькі ділянки суші, до яких необхідно прив'язати не тільки форму будівлі, але і розміри майбутнього будинку.

Крім того, на особливо вузьких ділянках взагалі може бути під питанням можливість вільного проїзду автомобілів і вхід в гараж доведеться облаштувати за банальними сільськими нормами - з вул.

Інфраструктури

Тут можна розглянути як властивості ділянки, так і всю найближчу площу.

Наприклад, близькість підключення до центральної каналізаційної системи, газових, телефонних і електричних мереж, можливість організувати зручний вхід на сайт традиційно відносяться до якостей, які підвищують його ціну.

Навряд чи це варто заощадити, адже самостійне прокладання всіх автомобільних доріг і отримання дозволів може перевершити очікування в кілька разів.

Інша сторона інфраструктури - це властивості більшого порядку. Якщо мова йде про котеджне селище, то добре запитати про перспективи його розвитку.

Якщо ви плануєте купити ділянку в давно населеному районі, не варто знижувати ступінь її розвитку і соціальний склад сусідів: жити в середовищі рівних набагато приємніше, ніж постійно доводити свої права на гідний комфорт в незадоволеному колі менш респектабельних сусідів.

2. Економія на дослідженні ґрунту

2

В хорошому сенсі, бажано зробити пробне вивчення грунтів ще до покупки сайту, який вам подобається.

В цьому випадку ви хоча б захистите себе від придбання горезвісно приреченої території. Про те, що на момент продажу на ділянці мирно є старий дерев'яний будинок, нічого не говорить. Швидше за все, власний будинок буде на кілька порядків важчим і більшим за свого попередника.

Але якщо у продавця є така інформація під рукою, і ви помітили, що сусіди вже побудували на своїх ділянках вражаючі котеджі, можливо, процес розвідки грунту можна відкласти на деякий час до завершення угоди.

Однак від цих витрат ніхто не радить, адже тільки з такою інформацією архітектор може правильно спроектувати фундамент. І не варто розраховувати на те, що «основи сідають з архітекторами»: бувають ситуації, коли на певному типі грунту просто неможливо спроектувати щось пристойне і довгострокове.

Особливу увагу слід приділити цьому питанню власникам ділянок біля водойм і в місцевості, схильній до заболочування. Правильна інформація про тип грунтів дозволяє точно розрахувати допустиме навантаження і вибрати ті будівельні матеріали, які оптимально підходять в даному випадку.

Спеціалізовані компанії, які знаходяться в будь-якому великому місті, проводять дослідження грунту.

3. Економія на проекті

3

У всіх цивілізованих країнах архітектор свого майбутнього будинку вважає за краще познайомитися перед покупкою ділянки під будівництво. І вже з ним досвідчений і компетентний професіонал, консультуватися при покупці. Дуже раціональний підхід, який дійсно може заощадити на виправленні недоліків сайту.

Але, на жаль, росіяни ніколи не відрізнялися здатністю застібатися і до цього дня вважають за краще економити там, де немає здорового глузду. Тому ми зосередимося на "національних рисах".

Сьогодні багато «типових проектів приватних будинків» публікуються в інтернеті і спеціалізованих журналах. Це не те ж саме, що типовий проект для багатоповерхівки. У таких роботах також є грамотне внутрішнє планування і видовищні елементи, а фасадні і підлогові плани можна розглядати з усіх боків.

Мінус, по суті, один: Ви бачите тільки «верхівку айсберга» і детальну документацію, кошторис і вимоги, які ви отримуєте тільки після доплати фірмі, яка розробила цей проект. А безкоштовний, як відомо, є тільки сир в мишоплаві: придбавши повний комплект проектної документації, ви можете виявити, що досить скромний за зовнішнім виглядом будинок може коштувати вам цілий статок.

Саме тому індивідуальний архітектурний дизайн так цінуєтьсясеред респектабельних і реалістичнихзамовників.

4. Економія при виборі будівельної компанії

Экономия при выборе строительной компании – дом непригодный для проживания

На первый взгляд, здесь все вроде бы очевидно: местные строители всегда более краще для гостьових працівників. Однак деякі були спалені "місцевими" робітниками.

Неправильно складена оцінка, крім якої в ході будівництва, як і гриби після дощу, додавала все більше новинок - не найнеприємніше.

Набагато гірше, якщо після поселення в будинку (або, наприклад, через рік) буде шлюб, який буде дуже складно і дорого виправити. Тріщини на фасаді - лише один з найвідоміших прикладів, насправді варіантів будівництва шлюбу там незліченна.

Саме тому головне не національність будівельників, а серйозність організації. Деякі росіяни запрошують західні компанії, в яких працюють найняті турки і цілком задоволені результатом.

Наша думка: наскільки серйознішими є ваші очікування на заміський будинок, тим ретельніше потрібно вибирати будівельників.

З ліцензією, пакетом документів і відповідними гарантіями. Він знайде персонального менеджера, кваліфікованого бригадира і сумлінних працівників, які доують свою репутацію. І ваша роль буде набагато приємнішою, ніж якщо, щоб заощадити гроші, ви вирішили взяти на себе невдячну роботу з нагляду за будівельниками.

5. Економія на проектних матеріалах

5

Тут ми не будемо вникнути в подробиці в темі, адже якщо ви вибрали серйозну компанію-будівельника, її співробітники навряд чи підуть на компроміси з якістю. Ця інформація тільки для тих клієнтів, які намагаються сперечатися з ними.

Протяг і будівельні матеріали (цегла і пінопласт, цемент і пісок, фундаментні блоки і підлоги, фітинги і м'ясис, штукатурка і шкарбінь, а також все таке) - це те, що не помітно після завершення обробки, але служить «каркасом», основа якого залежить від загального результату.

Якщо ви вирішили заощадити на грубих матеріалах для будівництва, можна просто не витрачатися на красиві оздоблювальні матеріали, враження від них гарантовано зіпсується якістю основи.

6. Економія на обсягах робіт

6

Приємно бачити, що початкова оцінка хоча б частково відображає реальну вартість. Але не завжди бажання збігаються з реальністю.

Деякі клієнти вважають за краще «крутити руки» найвигідним майстрам ще до початку будівництва, відмовляючись від робіт, які вважаються «необов'язковими» і пропонують вписатися в кошторис, який вони самі вважають правильним.

Звідки йдуть ці розрахунки? Іноді неписьменність клієнтів, а іноді - тому що в процесі відбору вони зіткнулися з не надто скрупульозними бригадами, які навмисно занизили початкову оцінку, щоб виглядати привабливіше конкурентів.

Сумлінні будівельники зазвичай готові довести необхідність роботи. Але якщо їх аргументи вас не переконали і ви вирішили змінити майстрів, які не такі наполегливі, будьте готові до результату, подібного до економії на чернетки матеріалів.

Чи можна тут говорити про високу якість будівництва? На нашу думку, навряд чи.

7. Економія на комунікаціях

Экономия на коммуникациях – туалет на улице

Як правило, всі ті, хто наважується побудувати власний заміський будинок, не економлять на звичайних інженерних системах, справедливо вважаючи, що тепер можна подолати всі обмеження, які існували в багатоповерхівці.

Електрика і опалення, вода і каналізація, вентиляція і кондиціонування - все це «інженер», який забезпечує мінімальний рівень звичного комфорту для сучасної людини.

Але зовсім іншу позицію займають деякі клієнти, коли будівельники радять їм подбати про автономні системи життєсбезпечення. Єдине, що повинно бути безумовним - це власне джерело тепла, тобто котел. Ви також можете забезпечити свій будинок більш потужною системою електропостачання, автономною системою безпеки, якісними фільтрами для води і вентиляцією.

Більш вибагливі клієнти вибирають елементи «розумного будинку», системи, яка в електронному вигляді гарантує оптимальну роботу всіх систем. Все це може зробити ваше життя в заміському будинку набагато комфортніше, ніж якщо ви віддаєте перевагу економити тут. Рівень інженерних систем часто визначає рівень життя, ніж ціна оздоблювальних матеріалів і меблів.

* * * * *

Ось і всі основні наслідки економії на будівництві, якими ми хотіли поділитися з вами. Слід сподіватися, що прочитавши цей посібник, ви ніколи не повторите помилок, допущених недалекоглядних клієнтів.

Навряд чи хтось буде сперечатися, що будівництво - це простий і безтурботний процес, але якщо дотримуватися певних правил, то в цей непростий час можна позбавити себе від безлічі серйозних проблем.

 

jkmuj

JoomGaller не установлен

Разработчик сайта студия Сова

ibud.ua - платформа для выбора и покупки строительных материалов